טרם נפתחה סדנה

:אפיון ופיתוח זיכרון וידע ארגוני

בכל בית ספר המורים מכינים מבחנים, דפי עבודה, מחוונים וחומרי למידה אחרים. וכך גם צוות ההנהלה שמגדיר נהלים חדשים, פורמטים ויוזמות חדשות. ומידי פעם גם מגיעה הדרכה חיצונית לבית הספר, אבל מה קורה כשהיא נגמרת? האם נוכל להפיק ערך מהידע הזה גם בשנה הבאה? ומה קורה כשמישהו מבעלי התפקידים עוזב? היכן  שנים בבית הספר ?חשוב שנזכור, כל פיסת ידע שהולכת לאיבוד היא 30 או 20נמצא כלל הידע שהוא צבר אחרי משאב חשוב שנגרע מהידע הארגוני של בית הספר. 


מציעה אפיון ופיתוח הזיכרון והידע של בית הספר. בשלב ראשון נבצע תהליך אבחון מקיף 21-תקשוב המאה ה והגדרת מטרות בהתאם לצורך בית הספר. כחלק מהתהליך נבדוק: האם הידע נשמר בצורה מסוימת? אילו סוגי מידע קיימים? מי הם יצרני התוכן? אילו תכנים צריכים להיות בתוך הצוות ואילו תכנים צריכים להיות רוחביים לכלל בית הספר? 

בשלב השני נכין אפיון של עץ הידע הארגוני ונבחר את שיטת הארגון וניהול הידע וכמו כן את הפלטפורמה שתהווה את הבסיס- לרוב הפלטפורמה תהיה מבוססת ענן(למשל Microsoft SharePoint) בשלב הבא נקים בפועל את המערכת, וניישם את הנקבע בשלב האפיון.

השלב האחרון יהיה תהליך ההטמעה יידעו ברמה הטכנית להשתמש בכלי שפותחו ובפעם השנייה כדי לייצר אווירה של שיתוף מידע ולמידת עמיתים בין ובתוך הצוותים בארגון.  
זיכרון והידע שבית הספר צובר לאורך השנים הוא משאב חשוב ויש לו ערך רב בפעילות השוטפת של בית הספר, אנחנו פה כדי לעזור לכם להקים אותו. 

לקביעת פגישה צרו איתנו קשר 

  • youtube
  • facebook

03-7711388

03-7711694

אפעל 6, פתח תקווה

פתרונות חדשניים בכל תחומי התקשוב והלמידה הדיגיטלית:
תכנון ובניית תכניות אב, תכנון ויישום מערכות מתקדמות של תקשורת אינטרנט קווית ואלחוטית, כתיבת מכרזי רכש וליווי בחירת הזכיין, ליווי והקמת פורטל חינוך ואתרי בתי ספר, תכנון ופיתוח קורסים לפדגוגיה דיגיטלית, הדרכות פרונטליות ומקוונות לצוותי חינוך.